Rådhustorget

  • Karnevalsuppstart 17.00
  • Stjärnjakt barn 18.00
  • Jeppe & Blomman (lilla scenen) 19.00
  • Frans 20.00
  • Jeppe & Blomman (lilla scenen) 21.00
  • Silvana Imam 22.00
  • Jeppe & Blomman (lilla scenen) 23.00
  • Danne Stråhed 00.00

Kasernplan

  • Skill The Stage 15.00
  • Trubadur (lilla scenen) 17.00
  • The Memory Band 18.00
  • Trubadur (lilla scenen) 19.30
  • Viktoria Tolstoy 20.00
  • Trubadur (lilla scenen) 21.00
  • Kapell Magnell 21.30
  • Trubadur (lilla scenen) 23.00
  • Spink 23.30

Slottscaféet

  • Bosses Linedance 15.00
  • Superjakten 17.00
  • Tangokompaniet 18.00
  • Musikquiz med Prebens Pågar 19.00
  • Landskrona Dansstudio 21.00
  • Red Rooster 22.00
  • Lone Sharks 00.00

Electronic Garden

  • Victor Rydberg DJ 18.00
  • Phono DJ 19.00
  • Juancho DJ 20.00
  • Diego Irigoin Y  Tomás Taladriz Dj’s 21.00
  • Pia Picknick 23.00

Copacabana

  • Trubadur på stranden varje kväll

Pop Up

  • Magdansshow 18.00
  • Chisamba Dancecrew 19.00
  • Os Baianos 20.00

Action

  • Kite-surfing uppvisning 17.00
  • Äventyrsparken Öppen dagtid 12-19
  • Parkour – instruktörer på plats dagtid.

Slow motion

  • Yoga med Friskis&Svettis 16.00
  • Prova på Falun Gong 17.00-19.00
  • Ponnyridning 16.00-18.00
  • Krocket / Kubb / Frisbee Hela dagen

Teaterparken

  • 5-kamp 14.00
  • Uppvisning med Landskrona Brukshundklubb 16.00

Rådhustorget

  • Stjärnjakt 16.00
  • Karnevalsrodden & Mumma 18.00
  • Jeppe & Blomman (lilla scenen) 20.00
  • Pedalens Pågar 21.00
  • Jeppe & Blomman (lilla scenen) 22.00
  • Joy 23.00
  • Frej Larsson 00.00

Kasernplan

  • Allsång för barn 14.30
  • Barnkalas 15.00
  • Drill & Drull 17.00
  • Jonas Lundberg (lilla scenen) 18.00
  • Modevisning 18.30
  • Jonas Lundberg (lilla scenen) 19.30
  • Stand Up, Robin Paulsson 20.00
  • Jonas Lundberg (lilla scenen) 21.00
  • Gasbox, Kim Larsen Tribute 22.00
  • Jonas Lundberg (lilla scenen) 23.00
  • Glen Parsley’s 23.30

Slottscaféet

  • Jonas Berg med vänner 14.00
  • Rogers Sister & Roger Bergs Trio 17.00
  • Doxy Music 19.00
  • Barbados 22.00

Electronic Garden

  • Danielski DJ 18.00
  • HANK DJ 19.00
  • Jespha Galore DJ 20.00
  • Nimam Spregleda Live 21.00
  • Joakim Cosmo DJ 22.00
  • Five O’Clock Traffic Live 23.00
  • Joakim Cosmo DJ 00.00

Copacabana

  • Trubadur på stranden varje kväll

Pop Up

  • Barnsagoteater 13.00
  • Chisamba Dancecrew 15.00
  • Magdansshow 16.00
  • Halmstad Sambaskola Show 17.00
  • Os Baianos 18.00
  • Kuru Mapu 19.00
  • Landskrona Dansstudio 19.45
  • Erik & Evelina 20.15
  • Pompeii 21.00
  • Chisamba Dancecrew 21.45

Action

  • Kite-surfing uppvisning 13.00
  • Parkour Uppvisning 16.00
  • BASE-hopp från vattentornet 17.00
  • Stand Up Paddel Yoga 18.00
  • BMX-uppvisning 3 gånger/dag
  • Äventyrsparken Öppen dagtid 12-19
  • Parkour, instruktörer på plats dagtid
  • Slack Line workshop, prova på & uppvisning 12.00

Slow motion

  • Yoga med Senchi Body and Soul 09.30
  • Prova på Falun Gong 10.30-13.00
  • Cirkelfys med Friskis&Svettis 11.00
  • Sagoläsning för barn 12.00
  • Bordtennis med BTK Scania 12.00-14.00
  • Brandbil & polisbil, Slottsgatan 13.00-15.00
  • Designmarknad LA 13.00-17.00
  • Trädgårdsföreläsning med Inger Palmstierna 14.00-14.30
  • Prova på Barndans 4-7 år, Landskrona Dansstudio 14.00-14.30
  • Prova på Show Dance 8-10 år, Landskrona Dansstudio 14.30-15.15
  • Prova på Hip-Hop 8-10 år, Landskrona Dansstudio 15.15-16.00
  • Qigong med Heléne Skogspil 16.00
  • Gymnastikuppvisning med GF Idrott 17.00
  • Ponnyridning 15.00-18.00
  • Krocket / Kubb / Frisbee Hela dagen

Rådhustorget

  • Karnevalståg 15.00
  • Stjärnjakt Final 17.00
  • Jeppe & Blomman (lilla scenen) 18.30
  • Molly Sandén 19.30
  • Jeppe & Blomman (lilla scenen) 20.30
  • Carcamo 21.30
  • Jeppe & Blomman (lilla scenen) 22.30
  • Prebens Pågar 23.30

Kasernplan

  • Karnevalståg 15.00
  • Författar-samtal med Dennis Westerberg 17.00
  • Martin Nilsson (lilla scenen) 17.30
  • Thomas Järvheden 18.00
  • Martin Nilsson (lilla scenen) 19.00
  • Bloosblasters-Dennis med vänner. 19.30
  • Martin Nilsson (lilla scenen) 21.30
  • Håkan Brinck 22.00
  • Martin Nilsson (lilla scenen) 23.15
  • Royal Ruckus 00.00

Slottscaféet

  • Karnevalståg 15.00
  • Clownen Cito 18.00
  • Chisamba Dance Crew 19.30
  • Flashback 20.00
  • David Lindman Njie 22.00
  • Svenska Akademien MashUp 23.00

Electronic Garden

  • Karnevalståg 15.00
  • Erik Berg DJ 18.00
  • Jennifer Dahlgren 20.00
  • Ulf Eriksson DJ // TM404 Live (Andreas Tilliander) 22.00

Copacabana

  • Trubadur på stranden varje kväll

Pop Up

  • Halmstad Sambaskola Show 17.30
  • Os Baianos 18.30
  • Magdansshow 19.30
  • Chisamba Dancecrew 20.30

Action

  • Skateboardtävling 12.00
  • Kite-surfing uppvisning 13.00
  • Slack Line uppvisning 13.30
  • Stand Up Paddel Yoga 18.00
  • BMX-uppvisning 3 gånger/dag
  • Äventyrsparken Öppen dagtid 12-19
  • Parkour, instruktörer på plats dagtid
  • Slack Line workshop, prova på & uppvisning 12.00-20.00

Slow motion

  • Promenad med Friskis&Svettis 09.00
  • Yoga med Senchi Body and Soul 09.30
  • Jympa med Friskis&Svettis 10.00
  • Schack med Landskrona Schackklubb 11.00-13.00
  • Qigong med Heléne Skogspil 12.00
  • Boule med West Winds IK (Citadellet) 13.00-15.00
  • Tipspromenad 13.00-14.30
  • Prova på Barndans 4-7 år, Landskrona Dansstudio 13.00-13.30
  • Prova på Show Dance 8-10 år, Landskrona Dansstudio 13.30-14.15
  • Prova på Hip-Hop 8-10 år, Landskrona Dansstudio 14.15-15.00
  • Ponnyridning 15.00-18.00
  • Krocket / Kubb / Frisbee Hela dagen

Teaterparken

  • Uppvärmning med Jonny Karlsson 11.30
  • Karnevalsloppet 2.0 start 12.00

 

Share This