Välj en sida

Program 2017

  • Allt
  • Barn
  • Musik
  • Aktiviteter

Rådhustorget

  • Utställning Teckningstävling Hela dagen
  • Lottakåren 12.00 - 15.00
  • Vibes med Hasse Brink 16.00 - 17.00
  • Språkvän 17.00 - 18.00
  • Invigning 18.00 - 18.30
  • Vibes med Hasse Brink 19.00 - 19.30
  • The Refreshments 19.30 - 20.45
  • Vibes med Hasse Brink 20.45 - 22.00
  • Hov1  22.00 - 23.00
  • Vibes med Hasse Brink 23.00 - 00.00
  • Panda Da Panda 00.00 - 01.00

Kasernplan

  • Konst- & designmarknad 12.00 - 16.00
  • Hypnotic Soul 13.00 - 14.00
  • Robin Erixon 16.00 - 16.30
  • Stjärnjakten - semifinal (vuxna) 16.30 - 17.30
  • Robin Erixon  17.30 - 18.00
  • Stand up med Carl Stanley 18.00 - 19.00
  • Robin Erixon 19.00 - 19.30
  • Perikles 19.30 - 20.45
  • Robin Erixon 20.45 - 21.45
  • Gunhild Carling 21.45 - 22.45
  • Robin Erixon 22.45 - 23.30
  • Pex & The Boys 23.30 - 01.00

Slottscaféet

  • Bingo  11.00 - 16.00
  • Nostalgi-Linedance 16.00 - 17.30
  • Flamenco med Danskommissionen  17.30 - 18.00
  • Crew showcase - Landskrona Dansstudio 18.00 - 18.10
  • Callinaz 19.00 - 22.00
  • Dansbandsmusik 22.00 - 22.45
  • Finnegan´s Hell 23.45 - 01.00

Garden

  • Frukost 10.00 - 12.00
  • Flyga drake 12.00 - 14.00
  • Ölprovning 12.00 - 01.00
  • Föreläsning Hållbar Värld 15.00 - 16.00
  • Musikquiz med Prebens Pågar 17.00 - 19.00
  • Anna Jadéus 20.00 - 20.45
  • Paulo Mendonza 21.40 - 22.40
  • Sax on the beat  23.30 - 01.00

Copacabana

  • SUPyoga 10.00 - 11.00
  • Pop-up workshop "Bara säg vad du vill" 14.00 - 17.00
  • SUP - Stand Up Paddle 15.00 - 16.00
  • Paddle race 16.00
  • Senchi strandyoga 17.00 - 18.00
  • Ella och Frida akustiskt set 19.00 - 19.30
  • Trinity 19.30 - 21.00
  • Senchi sunsetyoga 21.00 - 22.00
  • Lägerelden tänds för kvällsmys och musik 21.00

Pop Up

  • Food Court 12.00 - 01.00
  • Chisamba Dance Crew 19.15 - 19.45
  • Frida & Ella 20.30 - 21.00

Action

  • Prova-på-aktiviteter för barn och ungdomar 12.00 - 15.00
  • Slackline workshop "Kom upp på linan, stå och gå" 14.00 - 15.00
  • Trickline uppvisning och workshop 17.00 - 18.30
  • Kitesurf-uppvisning 18.00 - 18.30
  • Trickline under invigningen på Rådhustorget 18.20
  • Meihem workout 18.30 - 19.30
  • Slackline uppvisning över vallgraven  19.00

Slow motion

  • Mediyoga med Paulina 10.00 - 12.00
  • Falun Gong 13.00 - 17.00
  • NATIV hudvård 13.00 - 17.00
  • RSMH - Riksförbundet för Social & Mental Hälsa 14.00 - 17.00
  • Ponnyridning15.00 - 18.00

Teaterparken

  • Kaninhoppning Uppvisning 14.00 - 18.00

Infopoint

  • Skattjakt 12.00 - 22.00
  • Karnevalens tipsrunda 12.00 - 22.00

Barnens Karneval

  • Utställning Teckningstävling Hela dagen
  • Målarplank vid InfoPoint 12.00 - 22.00
  • Axels Tivoli 12.00 - 01.00
  • Äventyrspark12.00 - 19.00
  • Kaninhoppning - uppvisning 14.00 - 18.00
  • Flyga Drake12.00 - 14.00
  • Prova-på-aktiviteter Copacabana  12.00 - 15.00
  • Ponnyridning 15.00 - 18.00

Rådhustorget

  • Utställning TeckningstävlingHela dagen

Kasernplan

  • Axels Tivoli 12.00 - 01.00
  • Stjärnjakten - semifinal (vuxna) 16.30 - 17.30

Garden

  • Flyga Drake12.00 - 14.00

Copacabana

  • Pop-up workshop "Bara säg vad du vill"14.00 - 17.00

Action

  • Prova-på-aktiviteter12.00 - 15.00
  • Äventyrspark12.00 - 19.00
  • Slackline workshop "Kom upp på linan, stå och gå"14.00 - 15.00

Slow motion

  • Ponnyridning15.00 - 18.00

Teaterparken

  • Kaninhoppning Uppvisning14.00 - 18.00

Infopoint

  • Målarplank12.00 - 22.00
  • Skattjakt12.00 - 22.00

Rådhustorget

  • Utställning Teckningstävling Hela dagen
  • Lottakåren 12.00 - 15.00
  • Språkvän 17.00 - 18.00

Kasernplan

  • Konst- & designmarknad 12.00 - 16.00
  • Stjärnjakten - semifinal (vuxna) 16.30 - 17.30

Slottscaféet

  • Bingo  11.00 - 16.00
  • Nostalgi-Linedance 16.00 - 17.30
  • Flamenco med Danskommissionen  17.30 - 18.00
  • Crew showcase - Landskrona Dansstudio 18.00 - 18.10

Garden

  • Frukost 10.00 - 12.00
  • Flyga drake 12.00 - 14.00
  • Ölprovning12.00 - 01.00
  • Föreläsning Hållbar värld 15.00 - 16.00
  • Musikquiz med Prebens Pågar 17.00 - 19.00

Copacabana

  • SUPyoga 10.00 - 11.00
  • Pop-up workshop "Bara säg vad du vill" 14.00 - 17.00
  • SUP - Stand Up Paddle 15.00 - 16.00
  • Paddle race 16.00
  • Senchi strandyoga 17.00 - 18.00
  • Senchi sunsetyoga 21.00 - 22.00
  • Lägerelden tänds för kvällsmys och musik 21.00

Pop Up

  • Food Court 12.00 - 01.00
  • Chisamba Dance Crew 19.15 - 19.45

Action

  • Prova-på-aktiviteter för barn och ungdomar 12.00 - 15.00
  • Slackline workshop "Kom upp på linan, stå och gå" 14.00 - 15.00
  • Trickline uppvisning och workshop 17.00 - 18.30
  • Kitesurf-uppvisning 18.00 - 18.30
  • Trickline under invigningen på Rådhustorget 18.20
  • Meihem workout 18.30 - 19.30
  • Slackline uppvisning över vallgraven  19.00

Slow motion

  • Mediyoga med Paulina 10.00 - 12.00
  • Falun Gong 13.00 - 17.00
  • NATIV hudvård 13.00 - 17.00
  • RSMH - Riksförbundet för Social & Mental Hälsa 14.00 - 17.00
  • Ponnyridning15.00 - 18.00

Teaterparken

  • Kaninhoppning Uppvisning 14.00 - 18.00

Infopoint

  • Skattjakt12.00 - 22.00
  • Karnevalens tipsrunda12.00 - 22.00

Barnens Karneval

  • Utställning Teckningstävling Hela dagen
  • Målarplank vid Infopoint12.00 - 22.00
  • Axels Tivoli12.00 - 01.00
  • Skattjakt12.00 - 22.00
  • Kaninhoppning - Uppvisning14.00 - 18.00
  • Flyga Drake12.00 - 14.00
  • Prova-på-aktiviteter Copacabana12.00 - 15.00
  • Ponnyridning 15.00 - 18.00

Rådhustorget

  • Vibes med Hasse Brink 16.00 - 17.00
  • Invigning 18.00 - 18.30
  • Vibes med Hasse Brink 19.00 - 19.30
  • The Refreshments 19.30 - 20.45
  • Vibes med Hasse Brink 20.45 - 22.00
  • Hov1  22.00 - 23.00
  • Vibes med Hasse Brink 23.00 - 00.00
  • Panda Da Panda 00.00 - 01.00

Kasernplan

  • Hypnotic Soul 13.00 - 14.00
  • Robin Erixon 16.00 - 16.30
  • Robin Erixon  17.30 - 18.00
  • Stand up med Carl Stanley 18.00 - 19.00
  • Robin Erixon 19.00 - 19.30
  • Perikles 19.30 - 20.45
  • Robin Erixon 20.45 - 21.45
  • Gunhild Carling 21.45 - 22.45
  • Robin Erixon 22.45 - 23.30
  • Pex & The Boys 23.30 - 01.00

Slottscaféet

  • Callinaz 19.00 - 22.00
  • Dansbandsmusik 22.00 - 22.45
  • Finnegan´s Hell 23.45 - 01.00

Garden

  • Anna Jadéus 20.00 - 20.45
  • Paulo Mendonza 21.40 - 22.40
  • Sax on the beat  23.30 - 01.00

Copacabana

  • Ella och Frida akustiskt set 19.00 - 19.30
  • Trinity 19.30 - 21.00

Pop Up

  • Frida & Ella 20.30 - 21.00
  • Allt
  • Barn
  • Musik
  • Aktiviteter

Rådhustorget

  • Utställning Teckningstävling Hela dagen
  • Lottakåren 12.00 - 15.00
  • Föreläsning Dennis Westerberg 15.00 - 16.00
  • Vibes med Hasse Brink  16.00 - 19.30
  • Highline 16.00 - 16.45
  • Syster Sol 19.30 - 20.30
  • Vibes med Hasse Brink 20.30 - 21.30
  • Jireel 21.30 - 22.30
  • Vibes med Hasse Brink 22.30 - 23.30
  • Prebens Pågar 23.30 - 01.00

Kasernplan

  • Barnkalas 14.00 - 15.30
  • Drill & Drull  15.30 - 16.30
  • Robin Erixon 16.30 - 17.00
  • Stjärnjakten - semifinal (barn) 17.00 - 18.00
  • Superjakten - semifinal  18.00 - 18.30
  • Robin Erixon  18.30 - 19.00
  • Art Nation  19.00 - 20.00
  • Robin Erixon  20.00 - 21.15
  • Kapell Magnell  21.15 - 22.45
  • Luftgitarr SM - deltävling 23.00 - 23.30
  • Gasbox 23.45 - 01.00

Slottscaféet

  • Bingo 11.00 - 16.00
  • Tangokompaniet  17.30 - 18.30
  • Larz-Kristerz 19.00 - 22.00
  • Spink 23.00 - 01.00

Garden

  • Frukost 10.00 - 12.00
  • Föreläsning: Power Mornings 10.00 - 11.00
  • Ölprovning Microbryggerier12.00 - 01.00
  • Bokrelease Lennart Söderberg 13.00 - 14.00
  • Föreläsning: Hållbar värld 15.00 - 16.00
  • Ölskola  16.00 - 17.00
  • Filosofi- & Poesicafé 17.00 - 19.00
  • Johanna Lillvik 19.45 - 20.45
  • Sanna Hansson & the Swatchmen 21.30 - 22.30
  • Maja och Jay med Karavan  23.30 - 01.00

Copacabana

  • Senchi morgonyoga 10.00 - 11.00
  • SUP - Stand Up Paddle 11.00 - 12.00
  • Mindfulness 12.00 - 15.00
  • Trampbåtar i vallgraven 13.00 - 17.00
  • Pop-up workshop "Bara säg vad du vill" 14.00  - 17.00
  • Vattenkrigshinderbana 15.00
  • SUP - Stand Up Paddle 16.00 - 17.00
  • SUPyoga 17.00 - 18.00
  • Eric & Evelina DUO 18.30 - 19.00
  • Joyvoice 19.00 - 20.00
  • Senchi sunsetyoga 21.00 - 22.00
  • Lägerelden tänds för kvällsmys och musik 21.00

Pop Up

  • Food Court 12.00 - 01.00
  • Harlekin 13.40 - 14.00
  • Trumworkshop för barn med Halmstad Sambaskola 17.00 - 18.00
  • Agnes Frisk 18.30 - 19.00
  • The Recycle 20.00 - 20.30
  • Roberto Rastapopoulos 20.30 - 21.00
  • Refractory 21.00 - 21.30

Action

  • Slackline med hund 12.00 - 13.00
  • Anmälan skatetävling 12.00 - 14.00
  • Basejump från vattentornet 12.30
  • Slackline uppvisning över vallgraven 13.45
  • Kval Skatetävling 14.00
  • Slackline workshop "Kom upp på linan, stå och gå" 14.00 - 15.00
  • Basejump från vattentornet 14.30
  • Highline ÖVER VALLGRAVEN  16.00 - 16.45
  • Basejump från vattentornet 16.30
  • Trickline uppvisning och workshop 17.00 - 18.30
  • Kitesurf-uppvisning 18.30 - 19.00

Slow motion

  • Mediyoga med Paulina 10.00 - 12.00
  • RFSL 12.00 - 17.00
  • Workshop: Pärla ditt eget armband 12.00 - 18.00
  • Träffa Polis & Räddningstjänst 13.00 - 15.00
  • Falun Gong 13.00 - 17.00
  • RSMH - Riksförbundet för Social & Mental Hälsa  14.00 - 17.00
  • Ponnyridning 15.00 - 18.00

Citadellet

  • Helikopterflygning 11.00 - 16.00

Infopoint

  • Skattjakt 12.00 - 22.00
  • Karnevalens tipsrunda 12.00 - 22.00

Barnens Karneval

  • Lådbilsrally 11.00 - 12.00
  • Målarplank vid InfoPoint 12.00 - 22.00
  • Axels Tivoli 12.00 - 01.00
  • Skatetävling (anmälan och kval) 12.00 - 18.00
  • Äventyrspark12.00 - 19.00
  • Träffa Polis & Räddningstjänst 13.00 - 15.00
  • Barnkalas 14.00 - 15.30
  • Vattenkrigshinderbana 15.00 - 16.00
  • Ponnyridning 15.00 - 18.00
  • Drill & Drull 15.30 - 16.30
  • Trumworkshop 17.00 - 18.00
  • Stjärnjakten - semifinal (barn) 17.00 - 18.00
  • Superjakten - semifinal 18.00 - 18.30

Rådhustorget

  • Utställning TeckningstävlingHela dagen

Kasernplan

  • Axels Tivoli12.00 - 01.00
  • Barnkalas14.00 - 15.30
  • Drill & Drull15.30 - 16.30
  • Stjärnjakten - Semifinal (barn) 17.00 - 18.00
  • Superjakten - Semifinal18.00 - 18.30

Copacabana

  • Pop-up workshop "Bara säg vad du vill"11.00 - 12.00
  • Vattenkrighinderbana15.00 - 16.00

Pop Up

  • Harlekin13.40 - 14.00
  • Trumworkshop för barn med Halmstad Sambaskola17.00 - 18.00

Action

  • Slackline med hund 12.00 - 13.00
  • Äventyrspark12.00 - 19.00
  • Anmälan Skatetävling12.00 - 14.00
  • Kval Skatetävling14.00
  • Slackline workshop "Kom upp på linan, Stå och gå"14.00 - 15.00

Slow motion

  • Workshop: Pärla ditt eget armband12.00 - 18.00
  • Träffa Polis & Räddningstjänst13.00 - 15.00
  • Ponnyridning15.00 - 18.00

Infopoint

  • Skattjakt12.00 - 22.00
  • Målarplank12.00 - 22.00

Barnens Karneval

  • Lådbilsrally Vid Folkets Hus11.00 - 12.00

Rådhustorget

  • Utställning Teckningstävling Hela dagen
  • Lottakåren 12.00 - 15.00
  • Föreläsning Dennis Westerberg 15.00 - 16.00
  • Highline 16.00 - 16.45

Kasernplan

  • Axels Tivoli 12.00 - 01.00
  • Barnkalas 14.00 - 15.30
  • Stjärnjakten - semifinal (barn) 17.00 - 18.00
  • Superjakten - semifinal  18.00 - 18.30
  • Luftgitarr SM - deltävling 23.00 - 23.30

Slottscaféet

  • Bingo 11.00 - 16.00
  • Tangokompaniet  17.30 - 18.30

Garden

  • Frukost 10.00 - 12.00
  • Föreläsning: Power Mornings 10.00 - 11.00
  • Ölprovning Microbryggerier 12.00 - 01.00
  • Bokrelease Lennart Söderberg 13.00 - 14.00
  • Föreläsning: Global värld 15.00 - 16.00
  • Ölskola  16.00 - 17.00
  • Filosofi- & Poesicafé 17.00 - 19.00

Copacabana

  • Senchi morgonyoga 10.00 - 11.00
  • SUP - Stand Up Paddle 11.00 - 12.00
  • Mindfulness 12.00 - 15.00
  • Trampbåtar i vallgraven 13.00 - 17.00
  • Pop-up workshop "Bara säg vad du vill" 14.00  - 17.00
  • Vattenkrigshinderbana 15.00
  • SUP - Stand Up Paddle 16.00 - 17.00
  • SUPyoga 17.00 - 18.00
  • Senchi sunsetyoga 21.00 - 22.00
  • Lägerelden tänds för kvällsmys och musik 21.00

Pop Up

  • Food Court 12.00 - 01.00
  • Harlekin 13.40 - 14.00
  • Trumworkshop för barn med Halmstad Sambaskola 17.00 - 18.00

Action

  • Slackline med hund 12.00 - 13.00
  • Anmälan skatetävling 12.00 - 14.00
  • Äventyrspark 12.00 - 19.00
  • Basejump från vattentornet 12.30
  • Slackline uppvisning över vallgraven 13.45
  • Kval Skatetävling 14.00
  • Slackline workshop "Kom upp på linan, stå och gå" 14.00 - 15.00
  • Basejump från vattentornet 14.30
  • Highline ÖVER VALLGRAVEN  16.00 - 16.45
  • Basejump från vattentornet 16.30
  • Trickline uppvisning och workshop 17.00 - 18.30
  • Kitesurf-uppvisning 18.30 - 19.00

Slow motion

  • Mediyoga med Paulina 10.00 - 12.00
  • RFSL 12.00 - 17.00
  • Workshop: Pärla ditt eget armband 12.00 - 18.00
  • Träffa Polis & Räddningstjänst 13.00 - 15.00
  • Falun Gong 13.00 - 17.00
  • RSMH - Riksförbundet för Social & Mental Hälsa  14.00 - 17.00
  • Ponnyridning 15.00 - 18.00

Citadellet

  • Helikopterflygning 11.00 - 16.00

Infopoint

  • Skattjakt 12.00 - 22.00
  • Karnevalens tipsrunda 12.00 - 22.00
  • Målarplank vid InfoPoint12.00 - 22.00

Barnens Karneval

  • Lådbilsrally11.00 - 22.00
  • Ponnyridning 15.00 - 18.00

Rådhustorget

  • Vibes med Hasse Brink  16.00 - 19.30
  • Syster Sol 19.30 - 20.30
  • Vibes med Hasse Brink 20.30 - 21.30
  • Jireel 21.30 - 22.30
  • Vibes med Hasse Brink 22.30 - 23.30
  • Prebens Pågar 23.30 - 01.00

Kasernplan

  • Drill & Drull  15.30 - 16.30
  • Robin Erixon 16.30 - 17.00
  • Robin Erixon  18.30 - 19.00
  • Art Nation  19.00 - 20.00
  • Robin Erixon  20.00 - 21.15
  • Kapell Magnell  21.15 - 22.45
  • Gasbox 23.45 - 01.00

Slottscaféet

  • Larz-Kristerz 19.00 - 22.00
  • Spink 23.00 - 01.00

Garden

  • Johanna Lillvik 19.45 - 20.45
  • Sanna Hansson & the Swatchmen 21.30 - 22.30
  • Maja och Jay med Karavan  23.30 - 01.00

Copacabana

  • Eric & Evelina DUO 18.30 - 19.00
  • Joyvoice 19.00 - 20.00

Pop Up

  • Agnes Frisk18.30 - 19.00
  • The Recycle 20.00 - 20.30
  • Roberto Rastapopoulos 20.30 - 21.00
  • Refractory 21.00 - 21.30
  • Allt
  • Barn
  • Musik
  • Aktiviteter

Rådhustorget

  • Utställning Teckningstävling Hela dagen
  • Lottakåren 12.00 - 15.00
  • HAPPY FACE12.00 - 15.00
  • Prisutdelning - Citadelloppet och Malvan 14.00 - 14.30
  • KARNEVALSTÅG15.00 - 17.00
  • Final Superjakt 17.00 - 17.30
  • Final Stjärnjakt Barn 17.30 - 18.00
  • Final Stjärnjakt Vuxna 18.00 - 18.30
  • Blomman&Jeppe 18.30 - 19.30
  • Highline 19.00 - 19.45
  • Mariette 19.30 - 20.30
  • Blomman&Jeppe 20.30 - 21.30
  • Eric Gadd 21.30 - 22.30
  • Blomman&Jeppe 22.30 - 23.30
  • Joddla med Siv 23.30 - 01.00

Kasernplan

  • Axels Tivoli12.00 - 01.00
  • Workshop i Lindy Hop 13.00 - 15.00
  • KARNEVALSTÅG15.00 - 17.00
  • Lady Swing Orchestra 17.00 - 18.00
  • Vibes med Hasse Brink 18.00 - 19.00
  • Bloosblasters 19.00 - 20.30
  • Vibes med Hasse Brink 20.30 - 21.30
  • Eva Eastwood 21.30 - 22.30
  • Vibes med Hasse Brink 22.30 - 23.30
  • Liverpool 23.30 - 01.00

Slottscaféet

  • Barndans 14.00 - 14.40
  • KARNEVALSTÅG15.00 - 17.00
  • Mother Mersy 18.00 - 19.00
  • VinylRock 19.45 - 20.30
  • Hazy Blue 21.15 - 22.00
  • Victor Wannergren 22.45 - 23.15
  • Death By Horse  00.00 - 01.00

Garden

  • Frukost 10.00 - 11.00
  • Schack 11.00 - 14.00
  • KARNEVALSTÅG15.00 - 17.00
  • Carli Tornehave, Hacke Björksten och Robert Tjäderkvists Trio 17.00 - 19.00
  • Twosome 17.30 - 18.00
  • Twosome 19.00 - 20.00
  • Linnea Olsson 20.00 - 21.00
  • Twosome 21.00 - 22.00
  • Balkan Express 22.00 - 01.00

Copacabana

  • SUPyoga 10.00 - 11.00
  • SUP - Stand Up Paddle 11.00 - 12.00
  • Gräva ner i sanden-tävling 13.00
  • SUP - Stand Up Paddle 14.00 - 15.00
  • KARNEVALSTÅG15.00 - 17.00
  • Senchi strandyoga 17.00 - 18.00
  • Kubansk salsa - Show och workshop 18.30 - 19.30
  • Energikören 20.00 - 21.00
  • Senchi sunsetyoga 21.00 - 22.00
  • Lägerelden tänds för kvällsmys och musik 21.00

Pop Up

  • Food Court 12.00 - 01.00
  • KARNEVALSTÅG15.00 - 17.00
  • Pristutdelning, Konsttävling 17.00 - 17.30
  • Halmstad Sambaskola - show 17.30 - 18.30
  • Pooja Bollwood 18.30 - 19.00
  • Tierra Morena - Candombeshow 19.00 - 19.30
  • Indonesia Bagus Dance Club 19.30 - 20.00
  • Toscana Sambagrupp 20.00 - 20.30
  • Chisamba Dance Crew 20.30 - 21.00

Action

  • Slackline med hund 12.00 - 13.00
  • Kitesurf-uppvisning 12.00 - 12.30
  • Äventyrspark 12.00 - 19.00
  • Volleyboll 12.00 - 20.00
  • Acroyoga workshop "Lär dig flyga!" 12.30 - 14.00
  • Final Skatetävling 14.00
  • Slackline workshop "Fler tricks att leka med" 14.00 - 15.00
  • KARNEVALSTÅG15.00 - 17.00
  • Speedwalk tävling 20m, 50m & 150m 17.00 - 18.00
  • Highline ÖVER VALLGRAVEN 19.00 - 19.45

Slow motion

  • Alléloppis 10.00 - 14.00
  • Mediyoga med Paulina 10.00 - 12.00
  • RFSL 12.00 - 17.00
  • KARNEVALSTÅG15.00 - 17.00
  • Falun Gong 13.00 - 17.00
  • RSMH - Riksförbundet för Social & Mental Hälsa 14.00 - 17.00

Teaterparken

  • Kaninhoppning Tävling 10.00 - 18.00
  • KARNEVALSTÅG15.00 - 17.00

Citadellet

  • Citadelloppet 12.00 - 14.00
  • Helikopterflygning 14.00 - 19.00
  • KARNEVALSTÅG15.00 - 17.00

Infopoint

  • Skattjakt 12.00 - 14.00
  • Karnevalens tipsrunda 12.00 - 22.00
  • Målarplank 12.00 - 22.00
  • KARNEVALSTÅG15.00 - 17.00

Barnens Karneval

  • KARNEVALSTÅG15.00 - 17.00
  • Ponnyridning 15.00 - 18.00

Rådhustorget

  • Utställning TeckningstävlingHela dagen
  • HAPPY FACE12.00 - 15.00
  • Final Superjakt17.00 - 17.30
  • Final Stjärnjakt Barn17.30 - 18.00
  • Final Stjärnjakt Vuxna 18.00 - 18.30

Kasernplan

  • Axels Tivoli12.00 - 01.00

Slottscaféet

  • Barndans14.00 - 14.40

Copacabana

  • Gräva ner i sanden-tävling 13.00

Action

  • Slackline med hund 12.00 - 13.00
  • Äventyrspark12.00 - 19.00
  • Final Skatetävling14.00

Teaterparken

  • Kaninhoppning Tävling10.00 - 18.00

Infopoint

  • Skattjakt12.00 - 14.00
  • Målarplank12.00 - 22.00

Barnens Karneval

  • Ponnyridning 15.00 - 18.00

Rådhustorget

  • Utställning Teckningstävling Hela dagen
  • Lottakåren 12.00 - 15.00
  • Prisutdelning - Citadelloppet och Malvan 14.00 - 14.30
  • Final Superjakt 17.00 - 17.30
  • Final Stjärnjakt Barn 17.30 - 18.00
  • Final Stjärnjakt Vuxna 18.00 - 18.30
  • Highline 19.00 - 19.45

Kasernplan

  • Axels Tivoli 12.00 - 01.00
  • Workshop i Lindy Hop 13.00 - 15.00

Slottscaféet

  • Barndans 14.00 - 14.40

Garden

  • Frukost 10.00 - 11.00
  • Schack 11.00 - 14.00
  • Ölprovning12.00 - 01.00

Copacabana

  • SUPyoga 10.00 - 11.00
  • SUP - Stand Up Paddle 11.00 - 12.00
  • Gräva ner i sanden-tävling 13.00
  • SUP - Stand Up Paddle 14.00 - 15.00
  • Senchi strandyoga 17.00 - 18.00
  • Kubansk salsa - Show och workshop 18.30 - 19.30
  • Energikören 20.00 - 21.00
  • Senchi sunsetyoga 21.00 - 22.00
  • Lägerelden tänds för kvällsmys och musik 21.00

Pop Up

  • Food Court 12.00 - 01.00
  • Pristutdelning, Konsttävling 17.00 - 17.30
  • Halmstad Sambaskola - show 17.30 - 18.30
  • Pooja Bollwood 18.30 - 19.00
  • Tierra Morena - Candombeshow 19.00 - 19.30
  • Indonesia Bagus Dance Club 19.30 - 20.00
  • Toscana Sambagrupp 20.00 - 20.30
  • Chisamba Dance Crew 20.30 - 21.00

Action

  • Kitesurf-uppvisning 12.00 - 12.30
  • Slackline med hund 12.00 - 13.00
  • Volleyboll 12.00 - 20.00
  • Acroyoga workshop "Lär dig flyga!" 12.30 - 14.00
  • Final Skatetävling 14.00
  • Slackline workshop "Fler tricks att leka med" 14.00 - 15.00
  • Speedwalk tävling 20m, 50m & 150m 17.00 - 18.00
  • Highline ÖVER VALLGRAVEN 19.00 - 19.45

Slow motion

  • Alléloppis 10.00 - 14.00
  • Mediyoga med Paulina 10.00 - 12.00
  • RFSL 12.00 - 17.00
  • Falun Gong 13.00 - 17.00
  • RSMH - Riksförbundet för Social & Mental Hälsa 14.00 - 17.00

Teaterparken

  • Kaninhoppning Tävling 10.00 - 18.00

Citadellet

  • Citadelloppet 12.00 - 14.00
  • Helikopterflygning 14.00 - 19.00

Infopoint

  • Skattjakt 12.00 - 14.00
  • Karnevalens tipsrunda 12.00 - 22.00
  • Målarplank 12.00 - 22.00

Barnens Karneval

  • KARNEVALSTÅG15.00 - 17.00
  • Ponnyridning 15.00 - 18.00

Rådhustorget

  • Blomman&Jeppe 18.30 - 19.30
  • Mariette 19.30 - 20.30
  • Blomman&Jeppe 20.30 - 21.30
  • Eric Gadd 21.30 - 22.30
  • Blomman&Jeppe 22.30 - 23.30
  • Joddla med Siv 23.30 - 01.00

Kasernplan

  • Vibes med Hasse Brink 16.00 - 17.00
  • Lady Swing Orchestra 17.00 - 18.00
  • Vibes med Hasse Brink 18.00 - 19.00
  • Bloosblasters 19.00 - 20.30
  • Vibes med Hasse Brink 20.30 - 21.30
  • Eva Eastwood 21.30 - 22.30
  • Vibes med Hasse Brink 22.30 - 23.30
  • Liverpool 23.30 - 01.00

Slottscaféet

  • Mother Mersy 18.00 - 19.00
  • VinylRock 19.45 - 20.30
  • Hazy Blue 21.15 - 22.00
  • Victor Wannergren 22.45 - 23.15
  • Death By Horse  00.00 - 01.00

Garden

  • Carli Tornehave, Hacke Björksten och Robert Tjäderkvists Trio 17.00 - 19.00
  • Twosome 17.30 - 18.00
  • Twosome 19.00 - 20.00
  • Linnea Olsson 20.00 - 21.00
  • Twosome 21.00 - 22.00
  • Balkan Express 22.00 - 01.00
Landskronakarnevalen
Landskronakarnevalen 2017
27, 28 och 29 juli